Blue Dragon Thai Red Curry Meal Kit — 253g
As of 4 Oct 2026, Blue Dragon Thai Red Curry Meal Kit 253g is cheapest at Asda at £3.25 (£12.85/1 kg) in United Kingdom — about 2% below the 2-retailer average of £3.30.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £3.25 at Asda (4 Oct); highest: £3.35 — currently £3.25 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £3.25
- Average
- £3.25
- Highest
- £3.35
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Blue Dragon | 253g | £3.25 | £1.29/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Blue Dragon | 253g | £3.35 | £1.32/100g | In stock | 4 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Blue Dragon Thai Red Curry Meal Kit 253g cheapest?
- Asda has the lowest price at £3.25 (£12.85/1 kg).
- How much does Blue Dragon Thai Red Curry Meal Kit 253g cost?
- Prices range from £3.25 to £3.35 across 2 UK supermarkets. The average price is £3.30.
- What is the unit price of Blue Dragon Thai Red Curry Meal Kit 253g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.28/100g.
- Which supermarkets sell Blue Dragon Thai Red Curry Meal Kit 253g?
- Blue Dragon Thai Red Curry Meal Kit 253g is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Blue Dragon Thai Red Curry Meal Kit 253g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Blue Dragon Thai Red Curry Meal Kit 253g is £3.25 at Asda (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.25 at Asda.
