Kettle Sweet Chilli & Sour Cream Tortillas — 140g
As of 1 Oct 2026, Kettle Sweet Chilli & Sour Cream Tortillas 140g is cheapest at Asda at £1.50 (£10.71/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.50 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £1.50 — currently £1.50 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.50
- Average
- £1.50
- Highest
- £1.50
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kettle Sweet Chilli & Sour Cream Tortillas 140g cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.50 (£10.71/1 kg).
- How much does Kettle Sweet Chilli & Sour Cream Tortillas 140g cost?
- Prices range from £1.50 to £1.50 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.50.
- What is the unit price of Kettle Sweet Chilli & Sour Cream Tortillas 140g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.07/100g.
- Which supermarkets sell Kettle Sweet Chilli & Sour Cream Tortillas 140g?
- Kettle Sweet Chilli & Sour Cream Tortillas 140g is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Kettle Sweet Chilli & Sour Cream Tortillas 140g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kettle Sweet Chilli & Sour Cream Tortillas 140g is £1.50 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.50 at Asda.