Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Snack Bites — Standard
Lowest recorded price: £1.00 at Sainsbury's (15 Jul); highest: £3.75. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 6 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £1.33/100g
- Average
- £1.40/100g
- Highest
- £1.79/100g
Sainsbury's · StandardNow£1.33/100gAll-time low
Sainsbury's · StandardNow£1.33/100g
Sainsbury's · StandardNow£1.43/100gLow
Asda · 5 x 45gNow£1.66/100g
Sainsbury's · 3 x 22.5gNow£1.85/100g
Tesco · kgNow£2.31/100g
33 prices recorded · 22 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fridge Raiders | Standard | £1.50 | £1.33/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Fridge Raiders | Standard | £3.00 | £1.33/100g | In stock | 15 Jul | |
| Fridge Raiders | Standard | £1.00 | £1.43/100g | In stock | 15 Jul | |
| Fridge Raiders | 5 x 45g | £3.74 | £1.66/100g | In stock | 15 Jul | |
| Fridge Raiders | 3 x 22.5g | £1.25 | £1.85/100g | In stock | 22 Jul | |
| Fridge Raiders | kg | £2.60 | £2.31/100g | In stock | 15 Jul | |
| Fridge Raiders | 3 x 22.5g | £1.25 | — | In stock | 15 Jul | |
| Fridge Raiders | Standard | £1.25 | — | In stock | 15 Jul | |
| Fridge Raiders | 5 x 45g | £3.75 | — | In stock | 15 Jul | |
| Fridge Raiders | 5 x 22.5g | £2.55 | — | In stock | 15 Jul |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
- 1

Fridge RaidersCheapest
Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Snack Bites Standard · Standard
£13.33/1kg£1.50
Sainsbury's - 2

Fridge Raiders
Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Snack Bites · Standard
£14.29/1kg£1.00
Sainsbury's - 3

Fridge Raiders
Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Snack Bites Bigger Bags · 5 x 45g
£16.62/1kg£3.74
Asda
Asda
Morrisons
Sainsbury's
Tesco- 1

Fridge RaidersBest
Sainsbury'sStandard£13.33/1kg£1.50
Sainsbury'sChicken Roasted Slow · Standard£13.34/1kg£3.00
Sainsbury'sSlow Roasted Chicken · Standard£14.29/1kg£1.00
AsdaSlow Roasted Chicken Snack Bites Bigger Bags · 5 x 45g£16.62/1kg£3.74
Sainsbury'sSlow Roasted · 3 x 22.5g£18.52/1kg£1.25
TescoSlow Roasted Chicken · kg£23.11/1kg£2.60
MorrisonsSlow Roasted Chicken · Standard£1.252 for £2.00
MorrisonsSlow Roasted · 3 x 22.5g£1.25
MorrisonsSlow Roasted Chicken · 5 x 22.5g£2.55
MorrisonsSlow Roasted Chicken Snack Bites Bigger Bags · 5 x 45g£3.75
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Snack Bites Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Snack Bites Standard is £1.00 at Sainsbury's (15 Jul), since we began tracking in Jun 2026.