Gianni's Almond Ice Creams — 400ml

As of 30 Sept 2026, Gianni's Almond Ice Creams 400ml is cheapest at Aldi UK at £1.79 (£0.45/100 ml) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.79 at Aldi UK (30 Sept); highest: £1.79 — currently £1.79 at Aldi UK. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.79
Average
£1.79
Highest
£1.79
Lowest ever
£1.79 · Sep '26
Highest ever
£1.79 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Gianni's

    Gianni'sCheapest

    Gianni's Almond Ice Creams · 400ml

    £0.45/100ml£1.79Aldi UK

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Gianni's

    Gianni'sCheapest

    Gianni's Almond Ice Creams · 400ml

    £0.45/100ml£1.79Aldi UK
1 brand available
Aldi UK
  1. 1Gianni's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Gianni's Almond Ice Creams 400ml cheapest?
Aldi UK has the lowest price at £1.79 (£0.45/100 ml).
What is the unit price of Gianni's Almond Ice Creams 400ml?
Priced per 100ml. Aldi UK offers the best value at £0.45/100ml.
What is the lowest price ever for Gianni's Almond Ice Creams 400ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Gianni's Almond Ice Creams 400ml is £1.79 at Aldi UK (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £1.79 at Aldi UK.