San Pellegrino Lemon — 4 x 330ml
Lowest recorded price: £3.00 at Sainsbury's (5 Aug); highest: £5.00. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- £0.24/100ml
- Average
- £0.25/100ml
- Highest
- £0.25/100ml
4% below average
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| San Pellegrino | 6 x330 | £4.74 | £0.24/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| San Pellegrino | 330ml | £5.00 | £0.25/100ml | In stock | 1 Oct | |
| San Pellegrino | 6 x 330ml | £4.00 | — | In stock | 12 Augout of date · not compared | |
| San Pellegrino | 4 x 330ml | £3.00 | £2.27/1 ltr | In stock | 5 Augout of date · not compared |
£4.74£0.24/100mlBest
San Pellegrino · 6 x330
£5.00£0.25/100ml
San Pellegrino · 330ml
£4.00
San Pellegrino · 6 x 330ml
£3.00£2.27/1 ltr
San Pellegrino · 4 x 330ml
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Morrisons
Sainsbury's
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for San Pellegrino Lemon 4 x 330ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for San Pellegrino Lemon 4 x 330ml is £3.00 at Sainsbury's (5 Aug), since we began tracking in Jul 2026.

