Bluey Strawberry Fromage Frais — 6 x 45g

As of 1 Oct 2026, Bluey Strawberry Fromage Frais 6 x 45g is cheapest at Asda at £1.64 (£6.07/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.64 at Asda (1 Oct); highest: £1.64 — currently £1.64 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.64
Average
£1.64
Highest
£1.64
Lowest ever
£1.64 · Oct '26
Highest ever
£1.64 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Bluey

    BlueyCheapest

    Bluey Strawberry Fromage Frais · 6 x 45g

    £6.07/1kg£1.64Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Bluey

    BlueyCheapest

    Bluey Strawberry Fromage Frais · 6 x 45g

    £6.07/1kg£1.64Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Bluey

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Bluey Strawberry Fromage Frais 6 x 45g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.64 (£6.07/1 kg).
What is the unit price of Bluey Strawberry Fromage Frais 6 x 45g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.61/100g.
What is the lowest price ever for Bluey Strawberry Fromage Frais 6 x 45g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Bluey Strawberry Fromage Frais 6 x 45g is £1.64 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.64 at Asda.

Categories