Sainsbury's Diet Cream Soda No Added Sugar — 2L
As of 30 Sept 2026, Sainsbury's Diet Cream Soda No Added Sugar 2L is cheapest at Sainsbury's at £0.95 (£0.48/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £0.95 at Sainsbury's (30 Sept); highest: £2.30 — currently £0.95 at Sainsbury's. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ltr over time- Lowest
- £0.48/1 ltr
- Average
- £0.48/1 ltr
- Highest
- £0.48/1 ltr
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sainsbury's | 2L | £0.95 | £0.05/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Sainsbury's | 6 x 330ml | £2.30 | £1.16/1 ltr | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Sainsbury's Diet Cream Soda No Added Sugar 2L cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £0.95 (£0.48/1 L).
- What is the unit price of Sainsbury's Diet Cream Soda No Added Sugar 2L?
- Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £0.05/100ml.
- What is the lowest price ever for Sainsbury's Diet Cream Soda No Added Sugar 2L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sainsbury's Diet Cream Soda No Added Sugar 2L is £0.95 at Sainsbury's (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £0.95 at Sainsbury's.
