Thai Dragon Sriracha Hot Chilli Sauce — 455ml
As of 4 Oct 2026, Thai Dragon Sriracha Hot Chilli Sauce 455ml is cheapest at Sainsbury's at £2.00 (£4.39/1 L) in United Kingdom — about 17% below the 3-retailer average of £2.41.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.00 at Sainsbury's (4 Oct); highest: £2.75 — currently £2.00 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £2.00
- Average
- £2.00
- Highest
- £2.48
At the average price
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Thai Dragon | 455ml | £2.00 | £0.44/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Thai Dragon | 455ml | £2.48 | £0.55/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Thai Dragon | 455ml | £2.75 | £0.60/100ml | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury's
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Thai Dragon Sriracha Hot Chilli Sauce 455ml cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £2.00 (£4.39/1 L).
- How much does Thai Dragon Sriracha Hot Chilli Sauce 455ml cost?
- Prices range from £2.00 to £2.75 across 3 UK supermarkets. The average price is £2.41.
- What is the unit price of Thai Dragon Sriracha Hot Chilli Sauce 455ml?
- Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £0.44/100ml.
- Which supermarkets sell Thai Dragon Sriracha Hot Chilli Sauce 455ml?
- Thai Dragon Sriracha Hot Chilli Sauce 455ml is available at Sainsbury's, Asda, and Tesco.
- What is the lowest price ever for Thai Dragon Sriracha Hot Chilli Sauce 455ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Thai Dragon Sriracha Hot Chilli Sauce 455ml is £2.00 at Sainsbury's (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.00 at Sainsbury's.