Kiddylicious Sour Cream & Chive Veggie Straws — 4 x 12g
As of 1 Oct 2026, Kiddylicious Sour Cream & Chive Veggie Straws 4 x 12g is cheapest at Asda at £2.63 (£54.79/1 kg) in United Kingdom — about 4% below the 2-retailer average of £2.74.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.63 at Asda (1 Oct); highest: £2.85 — currently £2.63 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £2.63
- Average
- £2.63
- Highest
- £2.63
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kiddylicious | 4 x 12g | £2.63 | £5.48/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Kiddylicious | 4 x 12g | £2.85 | £5.94/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kiddylicious Sour Cream & Chive Veggie Straws 4 x 12g cheapest?
- Asda has the lowest price at £2.63 (£54.79/1 kg).
- How much does Kiddylicious Sour Cream & Chive Veggie Straws 4 x 12g cost?
- Prices range from £2.63 to £2.85 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.74.
- What is the unit price of Kiddylicious Sour Cream & Chive Veggie Straws 4 x 12g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £5.48/100g.
- Which supermarkets sell Kiddylicious Sour Cream & Chive Veggie Straws 4 x 12g?
- Kiddylicious Sour Cream & Chive Veggie Straws 4 x 12g is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Kiddylicious Sour Cream & Chive Veggie Straws 4 x 12g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kiddylicious Sour Cream & Chive Veggie Straws 4 x 12g is £2.63 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.63 at Asda.