Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original — 500ml
As of 1 Oct 2026, Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original 500ml is cheapest at Sainsbury's at £2.60 (£5.20/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.75 at Sainsbury's (8 Jul); highest: £2.60 — currently £2.60 at Sainsbury's. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.75
- Average
- £2.48
- Highest
- £2.00
5% above average
21 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Biotiful | 500ml | £2.60 | £0.52/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Biotiful | 500ml | £2.00 | £0.40/100ml | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Biotiful | 500ml | £2.00 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Biotiful | 500ml | £2.60 | £5.20/ltr | In stock | 10 Junout of date · not compared |
£2.60£0.52/100mlBest
Biotiful · 500ml
£2.00£0.40/100ml
Biotiful · 500ml
£2.00
Biotiful · 500ml
£2.60£5.20/ltr
Biotiful · 500ml
1 brand available
Asda
Morrisons
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original 500ml cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £2.60 (£5.20/1 L).
- What is the unit price of Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original 500ml?
- Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £0.52/100ml.
- What is the lowest price ever for Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original 500ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original 500ml is £1.75 at Sainsbury's (8 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £2.60 at Sainsbury's.
