Nature's Pick Large Mango — 1 each
As of 30 Sept 2026, Nature's Pick Large Mango 1 each is cheapest at Aldi UK at £0.94 (£0.94/1 ea) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £0.88 at Sainsbury's (15 Jul); highest: £2.65 — currently £0.94 at Aldi UK. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 9 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ea over time- Lowest
- £0.75/1 ea
- Average
- £0.88/1 ea
- Highest
- £0.88/1 ea
Sainsbury's · 2 packNow£0.75/1 eaAll-time low
Aldi UK · 2 eachNow£0.88/1 ea
Aldi UK · 1 eachNow£0.94/1 ea
Sainsbury's · StandardNow£1.20/1 eaLow
Sainsbury's · StandardLast seen 15 Jul£0.88/1 ea
Asda · eachLast seen 15 Jul£0.94/1 ea
11 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sainsbury's | 2 pack | £1.50 | £0.75/1 eaBest | In stock | 30 Sept | |
| Nature's Pick | 2 each | £1.75 | £0.88/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| Nature's Pick | 1 each | £0.94 | £0.94/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| Sainsbury's | Standard | £1.20 | £1.20/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| Sainsbury's | Standard | £0.88 | £0.88/1 ea | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Asda | each | £0.94 | £0.94/1 ea | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Sainsbury's | 120g | £1.50 | £1.25/100g | In stock | 30 Sept | |
| Sainsbury's | 250g | £2.65 | £1.06/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 2 perpack | £1.90 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 240g | £2.50 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Aldi UK
Asda
Morrisons
Sainsbury's- 1

- 2
- 3
- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Nature's Pick Large Mango 1 each cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £0.94 (£0.94/1 ea).
- What is the unit price of Nature's Pick Large Mango 1 each?
- Priced per 1 ea. Aldi UK offers the best value at £0.94/1 ea.
- What is the lowest price ever for Nature's Pick Large Mango 1 each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Nature's Pick Large Mango 1 each is £0.88 at Sainsbury's (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £0.94 at Aldi UK.
