SMA Follow On Baby Milk 6 Months+ Ready to Use Formula — 200ml

As of 1 Oct 2026, SMA Follow On Baby Milk 6 Months+ Ready to Use Formula 200ml is cheapest at Asda at £1.04 (£5.20/1 L) in United Kingdom — about 1% below the 2-retailer average of £1.05.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.04 at Asda (1 Oct); highest: £1.05 — currently £1.04 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.04
Average
£1.04
Highest
£1.05
Lowest ever
£1.04 · Oct '26
Highest ever
£1.05 · Oct '26
Trend
Down 1%
At the average price

4 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is SMA Follow On Baby Milk 6 Months+ Ready to Use Formula 200ml cheapest?
Asda has the lowest price at £1.04 (£5.20/1 L).
How much does SMA Follow On Baby Milk 6 Months+ Ready to Use Formula 200ml cost?
Prices range from £1.04 to £1.05 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.05.
What is the unit price of SMA Follow On Baby Milk 6 Months+ Ready to Use Formula 200ml?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.52/100ml.
Which supermarkets sell SMA Follow On Baby Milk 6 Months+ Ready to Use Formula 200ml?
SMA Follow On Baby Milk 6 Months+ Ready to Use Formula 200ml is available at Asda and Sainsbury's.
What is the lowest price ever for SMA Follow On Baby Milk 6 Months+ Ready to Use Formula 200ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for SMA Follow On Baby Milk 6 Months+ Ready to Use Formula 200ml is £1.04 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.04 at Asda.

Categories