Cathedral City Macaroni Cheese — 400g
As of 2 Oct 2026, Cathedral City Macaroni Cheese 400g is cheapest at Asda at £4.50 (£11.25/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £4.50 at Asda (2 Oct); highest: £9.00 — currently £4.50 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.75/100g
- Average
- £0.75/100g
- Highest
- £0.75/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cathedral City | 1200g | £9.00 | £0.75/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Cathedral City | 400g | £4.50 | £1.13/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
AsdaPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Cathedral City Macaroni Cheese 400g cheapest?
- Asda has the lowest price at £4.50 (£11.25/1 kg).
- What is the unit price of Cathedral City Macaroni Cheese 400g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.13/100g.
- What is the lowest price ever for Cathedral City Macaroni Cheese 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Cathedral City Macaroni Cheese 400g is £4.50 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £4.50 at Asda.