Asda Egg Mayonnaise — 410g

As of 2 Oct 2026, Asda Egg Mayonnaise 410g is cheapest at Asda at £2.57 (£6.27/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.75 at Asda (2 Oct); highest: £2.57 — currently £2.57 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
£0.63/100g
Average
£0.63/100g
Highest
£0.63/100g
Lowest ever
£0.63/100g · Oct '26
Highest ever
£0.70/100g · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Egg Mayonnaise · 410g

    £6.27/1kg£2.57Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Egg Mayonnaise · 410g

    £6.27/1kg£2.57Asda
  2. 2Asda

    Asda

    Asda Egg Mayonnaise · 250g

    £7.00/1kg£1.75Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Egg Mayonnaise 410g cheapest?
Asda has the lowest price at £2.57 (£6.27/1 kg).
What is the unit price of Asda Egg Mayonnaise 410g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.63/100g.
What is the lowest price ever for Asda Egg Mayonnaise 410g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Egg Mayonnaise 410g is £1.75 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.57 at Asda.