Felix Doubly Delicious Beef Chicken Veg Cat Food — 2kg
As of 1 Oct 2026, Felix Doubly Delicious Beef Chicken Veg Cat Food 2kg is cheapest at Sainsbury's at £7.80 (£3.90/1 kg) in United Kingdom — about 1% below the 2-retailer average of £7.89.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £7.80 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £7.98 — currently £7.80 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £7.80
- Average
- £7.80
- Highest
- £7.98
6 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Felix Doubly Delicious Beef Chicken Veg Cat Food 2kg cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £7.80 (£3.90/1 kg).
- How much does Felix Doubly Delicious Beef Chicken Veg Cat Food 2kg cost?
- Prices range from £7.80 to £7.98 across 2 UK supermarkets. The average price is £7.89.
- What is the unit price of Felix Doubly Delicious Beef Chicken Veg Cat Food 2kg?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.39/100g.
- Which supermarkets sell Felix Doubly Delicious Beef Chicken Veg Cat Food 2kg?
- Felix Doubly Delicious Beef Chicken Veg Cat Food 2kg is available at Sainsbury's and Asda.
- What is the lowest price ever for Felix Doubly Delicious Beef Chicken Veg Cat Food 2kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Felix Doubly Delicious Beef Chicken Veg Cat Food 2kg is £7.80 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £7.80 at Sainsbury's.