Specially Selected Steak Pie — 250g
As of 2 Oct 2026, Specially Selected Steak Pie 250g is cheapest at Aldi UK at £2.99 (£1.20/100 g) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.99 at Aldi UK (1 Oct); highest: £4.99 — currently £2.99 at Aldi UK. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £1.00/100g
- Average
- £1.00/100g
- Highest
- £1.00/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Specially Selected | 500g | £4.99 | £1.00/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Specially Selected | 250g | £2.99 | £1.20/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Aldi UKPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Specially Selected Steak Pie 250g cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £2.99 (£1.20/100 g).
- What is the unit price of Specially Selected Steak Pie 250g?
- Priced per 100g. Aldi UK offers the best value at £1.20/100g.
- What is the lowest price ever for Specially Selected Steak Pie 250g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Specially Selected Steak Pie 250g is £2.99 at Aldi UK (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.99 at Aldi UK.