Aveeno Oat Rich Cream — 50ml

As of 2 Oct 2026, Aveeno Oat Rich Cream 50ml is cheapest at Sainsbury's at £11.25 (£225.00/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £11.25 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £11.25 — currently £11.25 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£11.25
Average
£11.25
Highest
£11.25
Lowest ever
£11.25 · Oct '26
Highest ever
£11.25 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Aveeno

    AveenoCheapest

    Aveeno Oat Rich Cream · 50ml

    £225.00/1L£11.25Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Aveeno

    AveenoCheapest

    Aveeno Oat Rich Cream · 50ml

    £225.00/1L£11.25Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Aveeno

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Aveeno Oat Rich Cream 50ml cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £11.25 (£225.00/1 L).
What is the unit price of Aveeno Oat Rich Cream 50ml?
Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £22.50/100ml.
What is the lowest price ever for Aveeno Oat Rich Cream 50ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Aveeno Oat Rich Cream 50ml is £11.25 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £11.25 at Sainsbury's.