La Famiglia Rana Tomato Mascarpone — 200g
As of 2 Oct 2026, La Famiglia Rana Tomato Mascarpone 200g is cheapest at Asda at £2.00 (£10.00/1 kg) in United Kingdom — about 16% below the 2-retailer average of £2.38.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.00 at Asda (2 Oct); highest: £2.75 — currently £2.00 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £2.00
- Average
- £2.00
- Highest
- £2.75
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| La Famiglia | 200g | £2.00 | £1.00/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| La Famiglia | 200g | £2.75 | £1.38/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is La Famiglia Rana Tomato Mascarpone 200g cheapest?
- Asda has the lowest price at £2.00 (£10.00/1 kg).
- How much does La Famiglia Rana Tomato Mascarpone 200g cost?
- Prices range from £2.00 to £2.75 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.38.
- What is the unit price of La Famiglia Rana Tomato Mascarpone 200g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.00/100g.
- Which supermarkets sell La Famiglia Rana Tomato Mascarpone 200g?
- La Famiglia Rana Tomato Mascarpone 200g is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for La Famiglia Rana Tomato Mascarpone 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for La Famiglia Rana Tomato Mascarpone 200g is £2.00 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.00 at Asda.
