Patak's Tikka Masala Curry Sauce — 450g
As of 4 Oct 2026, Patak's Tikka Masala Curry Sauce 450g is cheapest at Tesco at £2.65 (£5.89/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.65 at Tesco (4 Oct); highest: £2.65 — currently £2.65 at Tesco. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £2.65
- Average
- £2.65
- Highest
- £2.65
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Patak's Tikka Masala Curry Sauce 450g cheapest?
- Tesco has the lowest price at £2.65 (£5.89/1 kg).
- How much does Patak's Tikka Masala Curry Sauce 450g cost?
- Prices range from £2.65 to £2.65 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.65.
- What is the unit price of Patak's Tikka Masala Curry Sauce 450g?
- Priced per 100g. Tesco offers the best value at £0.59/100g.
- Which supermarkets sell Patak's Tikka Masala Curry Sauce 450g?
- Patak's Tikka Masala Curry Sauce 450g is available at Tesco and Asda.
- What is the lowest price ever for Patak's Tikka Masala Curry Sauce 450g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Patak's Tikka Masala Curry Sauce 450g is £2.65 at Tesco (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.65 at Tesco.