Old El Paso Sweet Paprika & Garlic Crunchy Taco Kit — 287g
As of 4 Oct 2026, Old El Paso Sweet Paprika & Garlic Crunchy Taco Kit 287g is cheapest at Tesco at £3.75 (£13.07/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £3.75 at Tesco (4 Oct); highest: £3.85 — currently £3.75 at Tesco. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £1.31/100g
- Average
- £1.34/100g
- Highest
- £1.34/100g
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Old El Paso | 287g | £3.75 | £1.31/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Old El Paso | Standard | £3.85 | £1.34/100g | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Sainsbury's
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Old El Paso Sweet Paprika & Garlic Crunchy Taco Kit 287g cheapest?
- Tesco has the lowest price at £3.75 (£13.07/1 kg).
- What is the unit price of Old El Paso Sweet Paprika & Garlic Crunchy Taco Kit 287g?
- Priced per 100g. Tesco offers the best value at £1.31/100g.
- What is the lowest price ever for Old El Paso Sweet Paprika & Garlic Crunchy Taco Kit 287g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Old El Paso Sweet Paprika & Garlic Crunchy Taco Kit 287g is £3.75 at Tesco (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.75 at Tesco.
