Tilda Sticky Rice Standard — 2 x 125g

As of 30 Sept 2026, Tilda Sticky Rice Standard 2 x 125g is cheapest at Asda at £1.50 (£6.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.50 at Asda (30 Sept); highest: £3.25 — currently £1.50 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
£0.60/100g
Average
£0.60/100g
Highest
£0.65/100g
Lowest ever
£0.60/100g · Jul '26
Highest ever
£0.65/100g · Jul '26
Trend
Down 8%
At the average price

17 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Tilda

    TildaCheapest

    Tilda Sticky Rice Standard · 2 x 125g

    £6.00/1kg£1.50Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Tilda

    TildaCheapest

    Tilda Sticky Rice Standard · 2 x 125g

    £6.00/1kg£1.50Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Tilda Sticky Rice Standard 2 x 125g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.50 (£6.00/1 kg).
What is the unit price of Tilda Sticky Rice Standard 2 x 125g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.60/100g.
What is the lowest price ever for Tilda Sticky Rice Standard 2 x 125g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Tilda Sticky Rice Standard 2 x 125g is £1.50 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.50 at Asda.