Asda Mild & Tender Pea Shoot Salad — 90g

As of 2 Oct 2026, Asda Mild & Tender Pea Shoot Salad 90g is cheapest at Asda at £1.08 (£12.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.08 at Asda (2 Oct); highest: £1.08 — currently £1.08 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.08
Average
£1.08
Highest
£1.08
Lowest ever
£1.08 · Oct '26
Highest ever
£1.08 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Mild & Tender Pea Shoot Salad · 90g

    £12.00/1kg£1.08Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Mild & Tender Pea Shoot Salad · 90g

    £12.00/1kg£1.08Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Mild & Tender Pea Shoot Salad 90g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.08 (£12.00/1 kg).
What is the unit price of Asda Mild & Tender Pea Shoot Salad 90g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.20/100g.
What is the lowest price ever for Asda Mild & Tender Pea Shoot Salad 90g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Mild & Tender Pea Shoot Salad 90g is £1.08 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.08 at Asda.