Warburtons Milk Roll Bread — 400g
As of 30 Sept 2026, Warburtons Milk Roll Bread 400g is cheapest at Asda at £1.44 (£3.60/1 kg) in United Kingdom — about 1% below the 2-retailer average of £1.45.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £1.44 at Asda (30 Sept); highest: £1.45 — currently £1.44 at Asda. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.44
- Average
- £1.44
- Highest
- £1.45
At the average price
9 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Warburtons | 400g | £1.44 | £0.36/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Warburtons | 400g | £1.45 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
MorrisonsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Warburtons Milk Roll Bread 400g cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.44 (£3.60/1 kg).
- How much does Warburtons Milk Roll Bread 400g cost?
- Prices range from £1.44 to £1.45 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.45.
- What is the unit price of Warburtons Milk Roll Bread 400g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.36/100g.
- Which supermarkets sell Warburtons Milk Roll Bread 400g?
- Warburtons Milk Roll Bread 400g is available at Asda and Morrisons.
- What is the lowest price ever for Warburtons Milk Roll Bread 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Warburtons Milk Roll Bread 400g is £1.44 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.44 at Asda.
