Rana Mushroom Mascarpone & — 250g

As of 2 Oct 2026, Rana Mushroom Mascarpone & 250g is cheapest at Asda at £2.00 (£8.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.00 at Asda (2 Oct); highest: £2.98 — currently £2.00 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.00
Average
£2.98
Highest
£2.98
Lowest ever
£2.00 · Oct '26
Highest ever
£2.98 · Jul '26
Trend
Down 33%
33% below average

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Rana

    RanaCheapest

    Rana Mushroom Mascarpone & · 250g

    £8.00/1kg£2.00Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Rana

    RanaCheapest

    Rana Mushroom Mascarpone & · 250g

    £8.00/1kg£2.00Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Rana

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Rana Mushroom Mascarpone & 250g cheapest?
Asda has the lowest price at £2.00 (£8.00/1 kg).
What is the unit price of Rana Mushroom Mascarpone & 250g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.80/100g.
What is the lowest price ever for Rana Mushroom Mascarpone & 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Rana Mushroom Mascarpone & 250g is £2.00 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £2.00 at Asda.

Categories