Bloo Power Active Flower — 3 x 50g

As of 2 Oct 2026, Bloo Power Active Flower 3 x 50g is cheapest at Sainsbury's at £3.00 (£20.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £3.00 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £3.00 — currently £3.00 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£3.00
Average
£3.00
Highest
£3.00
Lowest ever
£3.00 · Oct '26
Highest ever
£3.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

4 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Bloo

    BlooCheapest

    Bloo Power Active Flower · 3 x 50g

    £20.00/1kg£3.00Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Bloo

    BlooCheapest

    Bloo Power Active Flower · 3 x 50g

    £20.00/1kg£3.00Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Bloo

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Bloo Power Active Flower 3 x 50g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £3.00 (£20.00/1 kg).
What is the unit price of Bloo Power Active Flower 3 x 50g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £2.00/100g.
What is the lowest price ever for Bloo Power Active Flower 3 x 50g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Bloo Power Active Flower 3 x 50g is £3.00 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.00 at Sainsbury's.