Village Bakery Tiger Bloomer — 400g
As of 30 Sept 2026, Village Bakery Tiger Bloomer 400g is cheapest at Aldi UK at £1.09 (£0.27/100 g) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £1.09 at Aldi UK (30 Sept); highest: £1.49 — currently £1.09 at Aldi UK. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.19/100g
- Average
- £0.19/100g
- Highest
- £0.19/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Village Bakery | 800g | £1.49 | £0.19/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Village Bakery | 400g | £1.09 | £0.27/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Aldi UKPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Village Bakery Tiger Bloomer 400g cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £1.09 (£0.27/100 g).
- What is the unit price of Village Bakery Tiger Bloomer 400g?
- Priced per 100g. Aldi UK offers the best value at £0.27/100g.
- What is the lowest price ever for Village Bakery Tiger Bloomer 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Village Bakery Tiger Bloomer 400g is £1.09 at Aldi UK (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £1.09 at Aldi UK.