Barefoot Moscato White Wine — 75 cl

As of 30 Sept 2026, Barefoot Moscato White Wine 75 cl is cheapest at Asda at £6.50 (£8.67/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £6.50 at Asda (30 Sept); highest: £7.75 — currently £6.50 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£6.50
Average
£7.75
Highest
£7.75
Lowest ever
£6.50 · Sep '26
Highest ever
£7.75 · Jul '26
Trend
Down 16%
16% below average

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Barefoot

    BarefootCheapest

    Barefoot Moscato White Wine · 75 cl

    £8.67/1L£6.50Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Barefoot

    BarefootCheapest

    Barefoot Moscato White Wine · 75 cl

    £8.67/1L£6.50Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Barefoot

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Barefoot Moscato White Wine 75 cl cheapest?
Asda has the lowest price at £6.50 (£8.67/1 L).
What is the unit price of Barefoot Moscato White Wine 75 cl?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.87/100ml.
What is the lowest price ever for Barefoot Moscato White Wine 75 cl?
The lowest price OpenOrder has recorded for Barefoot Moscato White Wine 75 cl is £6.50 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £6.50 at Asda.