Wagg Lamb Chop Standard — 125g

As of 30 Sept 2026, Wagg Lamb Chop Standard 125g is cheapest at Asda at £1.28 (£10.24/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.28 at Asda (30 Sept); highest: £1.40 — currently £1.28 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.28
Average
£1.31
Highest
£1.40
Lowest ever
£1.28 · Sep '26
Highest ever
£1.40 · Jul '26
Trend
Down 9%
2% below average

5 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Wagg

    WaggCheapest

    Wagg Lamb Chop Standard · 125g

    £10.24/1kg£1.28Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Wagg

    WaggCheapest

    Wagg Lamb Chop Standard · 125g

    £10.24/1kg£1.28Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Wagg Lamb Chop Standard 125g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.28 (£10.24/1 kg).
What is the unit price of Wagg Lamb Chop Standard 125g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.02/100g.
What is the lowest price ever for Wagg Lamb Chop Standard 125g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Wagg Lamb Chop Standard 125g is £1.28 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.28 at Asda.