Everyday Essentials Lightly Salted Tortilla Chips — 200g
As of 30 Sept 2026, Everyday Essentials Lightly Salted Tortilla Chips 200g is cheapest at Aldi UK at £0.57 (£0.29/100 g) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £0.57 at Aldi UK (30 Sept); highest: £0.57 — currently £0.57 at Aldi UK. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.29/100g
- Average
- £0.29/100g
- Highest
- £0.29/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Everyday Essentials | 200g | £0.57 | £0.29/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Everyday Essentials | 200g | £0.57 | £0.29/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Aldi UKPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Everyday Essentials Lightly Salted Tortilla Chips 200g cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £0.57 (£0.29/100 g).
- What is the unit price of Everyday Essentials Lightly Salted Tortilla Chips 200g?
- Priced per 100g. Aldi UK offers the best value at £0.29/100g.
- What is the lowest price ever for Everyday Essentials Lightly Salted Tortilla Chips 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Everyday Essentials Lightly Salted Tortilla Chips 200g is £0.57 at Aldi UK (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £0.57 at Aldi UK.