Hunky Dorys Cheddar Cheese & Spring Onion Flavour Potato Crisps — 130g
As of 30 Sept 2026, Hunky Dorys Cheddar Cheese & Spring Onion Flavour Potato Crisps 130g is cheapest at Asda at £1.68 (£12.92/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £1.68 at Asda (30 Sept); highest: £1.68 — currently £1.68 at Asda. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £1.24/100g
- Average
- £1.24/100g
- Highest
- £1.24/100g
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hunky Dorys | 135g | £1.68 | £1.24/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Hunky Dorys | 130g | £1.68 | £1.29/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
AsdaPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Hunky Dorys Cheddar Cheese & Spring Onion Flavour Potato Crisps 130g cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.68 (£12.92/1 kg).
- What is the unit price of Hunky Dorys Cheddar Cheese & Spring Onion Flavour Potato Crisps 130g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.29/100g.
- What is the lowest price ever for Hunky Dorys Cheddar Cheese & Spring Onion Flavour Potato Crisps 130g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Hunky Dorys Cheddar Cheese & Spring Onion Flavour Potato Crisps 130g is £1.68 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £1.68 at Asda.