Crucials Yoghurt & Mint — 500ml

As of 2 Oct 2026, Crucials Yoghurt & Mint 500ml is cheapest at Asda at £1.30 (£2.60/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.30 at Asda (2 Oct); highest: £1.30 — currently £1.30 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.30
Average
£1.30
Highest
£1.30
Lowest ever
£1.30 · Oct '26
Highest ever
£1.30 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Crucials

    CrucialsCheapest

    Crucials Yoghurt & Mint · 500ml

    £2.60/1L£1.30Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Crucials

    CrucialsCheapest

    Crucials Yoghurt & Mint · 500ml

    £2.60/1L£1.30Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Crucials

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Crucials Yoghurt & Mint 500ml cheapest?
Asda has the lowest price at £1.30 (£2.60/1 L).
What is the unit price of Crucials Yoghurt & Mint 500ml?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.26/100ml.
What is the lowest price ever for Crucials Yoghurt & Mint 500ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Crucials Yoghurt & Mint 500ml is £1.30 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.30 at Asda.