Be Ro Be-Ro Pre-Sifted Plain Flour — 1.1kg

As of 4 Oct 2026, Be Ro Be-Ro Pre-Sifted Plain Flour 1.1kg is cheapest at Asda at £1.88 (£1.71/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.88 at Asda (4 Oct); highest: £1.88 — currently £1.88 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.88
Average
£1.88
Highest
£1.88
Lowest ever
£1.88 · Oct '26
Highest ever
£1.88 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Be Ro

    Be RoCheapest

    Be-Ro Pre-Sifted Plain Flour · 1.1kg

    £1.71/1kg£1.88Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Be Ro

    Be RoCheapest

    Be-Ro Pre-Sifted Plain Flour · 1.1kg

    £1.71/1kg£1.88Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Be Ro

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Be Ro Be-Ro Pre-Sifted Plain Flour 1.1kg cheapest?
Asda has the lowest price at £1.88 (£1.71/1 kg).
What is the unit price of Be Ro Be-Ro Pre-Sifted Plain Flour 1.1kg?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.17/100g.
What is the lowest price ever for Be Ro Be-Ro Pre-Sifted Plain Flour 1.1kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Be Ro Be-Ro Pre-Sifted Plain Flour 1.1kg is £1.88 at Asda (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.88 at Asda.

Categories