Patak's Mango Chutney Standard — 210g

As of 2 Oct 2026, Patak's Mango Chutney Standard 210g is cheapest at Asda at £1.68 (£8.00/1 kg) in United Kingdom — about 9% below the 2-retailer average of £1.84.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.68 at Asda (2 Oct); highest: £2.00 — currently £1.68 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.68
Average
£1.68
Highest
£1.68
Lowest ever
£1.68 · Oct '26
Highest ever
£2.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Patak's

    Patak'sCheapest

    Patak's Mango Chutney Standard · 210g

    £8.00/1kg£1.68Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Patak's

    Patak'sCheapest

    Patak's Mango Chutney Standard · 210g

    £8.00/1kg£1.68Asda
1 brand available
AsdaMorrisons
  1. 1Patak's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Patak's Mango Chutney Standard 210g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.68 (£8.00/1 kg).
How much does Patak's Mango Chutney Standard 210g cost?
Prices range from £1.68 to £2.00 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.84.
What is the unit price of Patak's Mango Chutney Standard 210g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.80/100g.
Which supermarkets sell Patak's Mango Chutney Standard 210g?
Patak's Mango Chutney Standard 210g is available at Asda and Morrisons.
What is the lowest price ever for Patak's Mango Chutney Standard 210g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Patak's Mango Chutney Standard 210g is £1.68 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.68 at Asda.