Nature's Pick Large Oranges — 4 each
As of 30 Sept 2026, Nature's Pick Large Oranges 4 each is cheapest at Aldi UK at £1.79 (£0.45/1 ea) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £0.30 at Sainsbury's (30 Sept); highest: £4.00 — currently £1.79 at Aldi UK. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 15 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ea over time- Lowest
- £0.14/1 ea
- Average
- £0.25/1 ea
- Highest
- £0.25/1 ea
Aldi UK · 5 eachNow£0.14/1 eaAll-time low
Asda · 10 pkNow£0.23/1 eaLow
Sainsbury's · StandardNow£0.30/1 ea
Sainsbury's · 4 packNow£0.42/1 ea
Aldi UK · 4 eachNow£0.45/1 ea
Asda · 4 pkNow£0.55/1 ea
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
32 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nature's Pick | 5 each | £0.69 | £0.14/1 eaBest | In stock | 30 Sept | |
| Asda | 10 pk | £2.27 | £0.23/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| Sainsbury's | Standard | £0.30 | £0.30/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| Sainsbury's | 4 pack | £1.69 | £0.42/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| Nature's Pick | 4 each | £1.79 | £0.45/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| Asda | 4 pk | £2.18 | £0.55/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| Exceptional By ASDA | 4 pk | £2.28 | £0.57/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| JUST ESSENTIALS By ASDA | 5 pk | £0.99 | £0.20/1 ea | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Asda | 5 pk | £1.50 | £0.30/1 ea | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Sainsbury's | Standard | £1.50 | £0.38/1 ea | In stock | 22 Julout of date · not compared | |
| Sainsbury's | Standard | £4.00 | £4.00/1 ea | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Tropicana | 850ml | £2.88 | £0.34/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Tropicana | 850ml | £2.90 | £0.34/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Morrisons | Standard | £0.30 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 4 perpack | £2.15 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 5 perpack | £1.50 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Aldi UK
Asda
Morrisons
Sainsbury's- 1
- 2
- 3
- 4

Sainsbury'sOranges · Standard£0.30/1 ea£0.30
Sainsbury's4 x Large Oranges · Standard£0.38/1 ea£1.50Last seen 22 Jul · not compared
Sainsbury'sOranges, Taste the Difference x4 · 4 pack£0.42/1 ea£1.69
Sainsbury'sOrange Watermelon, Taste the Difference · Standard£4.00/1 ea£4.00Last seen 15 Jul · not compared
- 5
- –

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Nature's Pick Large Oranges 4 each cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £1.79 (£0.45/1 ea).
- What is the unit price of Nature's Pick Large Oranges 4 each?
- Priced per 1 ea. Aldi UK offers the best value at £0.45/1 ea.
- What is the lowest price ever for Nature's Pick Large Oranges 4 each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Nature's Pick Large Oranges 4 each is £0.30 at Sainsbury's (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.79 at Aldi UK.
