Tilda Egg Fried Rice — 250g

As of 30 Sept 2026, Tilda Egg Fried Rice 250g is cheapest at Morrisons at £1.25 in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.25 at Morrisons (30 Sept); highest: £1.25 — currently £1.25 at Morrisons. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.25
Average
£1.25
Highest
£1.25
Lowest ever
£1.25 · Jul '26
Highest ever
£1.25 · Jul '26
Trend
Steady
At the average price

7 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Tilda

    TildaCheapest

    Tilda Egg Fried Rice · 250g

    £5.00/1kg£1.25Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Tilda

    TildaCheapest

    Tilda Egg Fried Rice · 250g

    £5.00/1kg£1.25Asda
1 brand available
AsdaMorrisons
  1. –Tilda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Tilda Egg Fried Rice 250g cheapest?
Morrisons has the lowest price at £1.25.
How much does Tilda Egg Fried Rice 250g cost?
Prices range from £1.25 to £1.25 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.25.
What is the unit price of Tilda Egg Fried Rice 250g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.50/100g.
Which supermarkets sell Tilda Egg Fried Rice 250g?
Tilda Egg Fried Rice 250g is available at Morrisons and Asda.
What is the lowest price ever for Tilda Egg Fried Rice 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Tilda Egg Fried Rice 250g is £1.25 at Morrisons (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.25 at Morrisons.