Otex Olive Oil Ear Drops Standard — 10ml

As of 30 Sept 2026, Otex Olive Oil Ear Drops Standard 10ml is cheapest at Asda at £4.28 (£428.00/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £4.28 at Asda (30 Sept); highest: £4.28 — currently £4.28 at Asda. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£4.28
Average
£4.28
Highest
£4.28
Lowest ever
£4.28 · Sep '26
Highest ever
£4.28 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Otex

    OtexCheapest

    Otex Olive Oil Ear Drops Standard · 10ml

    £428.00/1L£4.28Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Otex

    OtexCheapest

    Otex Olive Oil Ear Drops Standard · 10ml

    £428.00/1L£4.28Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Otex

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Otex Olive Oil Ear Drops Standard 10ml cheapest?
Asda has the lowest price at £4.28 (£428.00/1 L).
What is the unit price of Otex Olive Oil Ear Drops Standard 10ml?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £42.80/100ml.
What is the lowest price ever for Otex Olive Oil Ear Drops Standard 10ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Otex Olive Oil Ear Drops Standard 10ml is £4.28 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £4.28 at Asda.