McVitie's Digestives Milk Chocolate · UK — 266g
As of 2 Oct 2026, McVitie's Digestives Milk Chocolate · UK 266g is cheapest at Sainsbury's at £2.25 (£8.46/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.50 at Morrisons (15 Jul); highest: £2.25 — currently £2.25 at Sainsbury's. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.50
- Average
- £1.50
- Highest
- £2.25
50% above average
5 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Morrisons
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is McVitie's Digestives Milk Chocolate · UK 266g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £2.25 (£8.46/1 kg).
- How much does McVitie's Digestives Milk Chocolate · UK 266g cost?
- Prices range from £2.25 to £2.25 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.25.
- What is the unit price of McVitie's Digestives Milk Chocolate · UK 266g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.85/100g.
- Which supermarkets sell McVitie's Digestives Milk Chocolate · UK 266g?
- McVitie's Digestives Milk Chocolate · UK 266g is available at Sainsbury's and Morrisons.
- What is the lowest price ever for McVitie's Digestives Milk Chocolate · UK 266g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for McVitie's Digestives Milk Chocolate · UK 266g is £1.50 at Morrisons (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £2.25 at Sainsbury's.
