Sainsbury's Greek Style Natural Yogurt — 200g
As of 1 Oct 2026, Sainsbury's Greek Style Natural Yogurt 200g is cheapest at Sainsbury's at £0.80 (£4.00/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £0.80 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £1.70 — currently £0.80 at Sainsbury's. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.17/100g
- Average
- £0.18/100g
- Highest
- £0.23/100g
Sainsbury's · 1kgNow£0.17/100gAll-time low
Sainsbury's · StandardNow£0.23/100g
Sainsbury's · 200gNow£0.40/100g
18 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sainsbury's | 1kg | £1.70 | £0.17/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Sainsbury's | Standard | £1.15 | £0.23/100g | In stock | 1 Oct | |
| Sainsbury's | 200g | £0.80 | £0.40/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Sainsbury's Greek Style Natural Yogurt 200g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £0.80 (£4.00/1 kg).
- What is the unit price of Sainsbury's Greek Style Natural Yogurt 200g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.40/100g.
- What is the lowest price ever for Sainsbury's Greek Style Natural Yogurt 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sainsbury's Greek Style Natural Yogurt 200g is £0.80 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £0.80 at Sainsbury's.


