Batchelors Chicken Super Noodles — Standard
As of 2 Oct 2026, Batchelors Chicken Super Noodles Standard is cheapest at Tesco at £1.20 (£13.33/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.20 at Tesco (1 Oct); highest: £3.75 — currently £1.20 at Tesco. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £1.03/100g
- Average
- £1.03/100g
- Highest
- £1.03/100g
Sainsbury's · 4 x 90gNow£1.03/100gAll-time low
Tesco · StandardNow£1.04/100gLow
Tesco · StandardNow£1.33/100g
Asda · 90gLast seen 15 Jul£1.33/100g
8 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Batchelors | 4 x 90g | £3.70 | £1.03/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Batchelors | Standard | £3.75 | £1.04/100g | In stock | 1 Oct | |
| Batchelors | Standard | £1.20 | £1.33/100g | In stock | 1 Oct | |
| Batchelors | 90g | £1.20 | £1.33/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Batchelors | 90g | £1.20 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Morrisons
Sainsbury's
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Batchelors Chicken Super Noodles Standard cheapest?
- Tesco has the lowest price at £1.20 (£13.33/1 kg).
- What is the unit price of Batchelors Chicken Super Noodles Standard?
- Priced per 100g. Tesco offers the best value at £1.33/100g.
- What is the lowest price ever for Batchelors Chicken Super Noodles Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Batchelors Chicken Super Noodles Standard is £1.20 at Tesco (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.20 at Tesco.


