Cow & Gate Follow On Baby Milk — 800g
As of 1 Oct 2026, Cow & Gate Follow On Baby Milk 800g is cheapest at Asda at £10.92 (£13.65/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £10.92 at Asda (1 Oct); highest: £11.00 — currently £10.92 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £10.92
- Average
- £10.92
- Highest
- £11.00
At the average price
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cow & Gate | 800g | £10.92 | £1.37/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Cow & Gate | 800g | £11.00 | £1.38/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Cow & Gate Follow On Baby Milk 800g cheapest?
- Asda has the lowest price at £10.92 (£13.65/1 kg).
- How much does Cow & Gate Follow On Baby Milk 800g cost?
- Prices range from £10.92 to £11.00 across 2 UK supermarkets. The average price is £10.96.
- What is the unit price of Cow & Gate Follow On Baby Milk 800g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.36/100g.
- Which supermarkets sell Cow & Gate Follow On Baby Milk 800g?
- Cow & Gate Follow On Baby Milk 800g is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Cow & Gate Follow On Baby Milk 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Cow & Gate Follow On Baby Milk 800g is £10.92 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £10.92 at Asda.
