Geeta's Smoky Tikka Masala Cooking Sauce — 340g
As of 4 Oct 2026, Geeta's Smoky Tikka Masala Cooking Sauce 340g is cheapest at Sainsbury's at £3.50 (£10.29/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £3.50 at Tesco (4 Oct); highest: £3.50 — currently £3.50 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £3.50
- Average
- £3.50
- Highest
- £3.50
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Sainsbury's
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Geeta's Smoky Tikka Masala Cooking Sauce 340g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £3.50 (£10.29/1 kg).
- How much does Geeta's Smoky Tikka Masala Cooking Sauce 340g cost?
- Prices range from £3.50 to £3.50 across 2 UK supermarkets. The average price is £3.50.
- What is the unit price of Geeta's Smoky Tikka Masala Cooking Sauce 340g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £1.03/100g.
- Which supermarkets sell Geeta's Smoky Tikka Masala Cooking Sauce 340g?
- Geeta's Smoky Tikka Masala Cooking Sauce 340g is available at Sainsbury's and Tesco.
- What is the lowest price ever for Geeta's Smoky Tikka Masala Cooking Sauce 340g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Geeta's Smoky Tikka Masala Cooking Sauce 340g is £3.50 at Tesco (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.50 at Sainsbury's.
