Ritter Sport Rum Raisin Hazelnut — 100g

As of 1 Oct 2026, Ritter Sport Rum Raisin Hazelnut 100g is cheapest at Sainsbury's at £1.70 (£17.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.70 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £1.70 — currently £1.70 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.70
Average
£1.70
Highest
£1.70
Lowest ever
£1.70 · Oct '26
Highest ever
£1.70 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Ritter Sport Rum Raisin Hazelnut

    Ritter Sport Rum Raisin HazelnutCheapest

    100g

    £17.00/1kg£1.70Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Ritter Sport Rum Raisin Hazelnut

    Ritter Sport Rum Raisin HazelnutCheapest

    100g

    £17.00/1kg£1.70Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Ritter Sport Rum Raisin Hazelnut 100g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £1.70 (£17.00/1 kg).
What is the unit price of Ritter Sport Rum Raisin Hazelnut 100g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £1.70/100g.
What is the lowest price ever for Ritter Sport Rum Raisin Hazelnut 100g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Ritter Sport Rum Raisin Hazelnut 100g is £1.70 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.70 at Sainsbury's.