Cowbelle Skimmed Milk <0.5% Fat — 2.272L

As of 30 Sept 2026, Cowbelle Skimmed Milk <0.5% Fat 2.272L is cheapest at Aldi UK at £1.65 (£0.73/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.65 at Aldi UK (30 Sept); highest: £1.65 — currently £1.65 at Aldi UK. Tracked since Jun 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.65
Average
£1.65
Highest
£1.65
Lowest ever
£1.65 · Jun '26
Highest ever
£1.65 · Jun '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Cowbelle

    CowbelleCheapest

    Skimmed Milk <0.5% Fat · 2.272L

    £0.73/1L£1.65Aldi UK

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Cowbelle

    CowbelleCheapest

    Skimmed Milk <0.5% Fat · 2.272L

    £0.73/1L£1.65Aldi UK
1 brand available
Aldi UK
  1. 1Cowbelle

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Cowbelle Skimmed Milk <0.5% Fat 2.272L cheapest?
Aldi UK has the lowest price at £1.65 (£0.73/1 L).
What is the unit price of Cowbelle Skimmed Milk <0.5% Fat 2.272L?
Priced per 100ml. Aldi UK offers the best value at £0.07/100ml.
What is the lowest price ever for Cowbelle Skimmed Milk <0.5% Fat 2.272L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Cowbelle Skimmed Milk <0.5% Fat 2.272L is £1.65 at Aldi UK (30 Sept), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £1.65 at Aldi UK.