Kendamil Follow On Baby Milk 6-12 Months — 250ml
As of 1 Oct 2026, Kendamil Follow On Baby Milk 6-12 Months 250ml is cheapest at Sainsbury's at £1.25 (£5.00/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.25 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £12.00 — currently £1.25 at Sainsbury's. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £1.50/100g
- Average
- £1.50/100g
- Highest
- £1.50/100g
9 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kendamil | Standard | £11.98 | £1.50/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Kendamil | Standard | £12.00 | £1.50/100g | In stock | 1 Oct | |
| Kendamil | Standard | £12.00 | £1.50/100g | In stock | 1 Oct | |
| Kendamil | 250ml | £1.25 | £0.50/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Kendamil | Standard | £12.00 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Morrisons
Sainsbury's
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kendamil Follow On Baby Milk 6-12 Months 250ml cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £1.25 (£5.00/1 L).
- What is the unit price of Kendamil Follow On Baby Milk 6-12 Months 250ml?
- Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £0.50/100ml.
- What is the lowest price ever for Kendamil Follow On Baby Milk 6-12 Months 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kendamil Follow On Baby Milk 6-12 Months 250ml is £1.25 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £1.25 at Sainsbury's.

