Flying Goose Sriracha Hot Chilli Sauce — 200ml
As of 4 Oct 2026, Flying Goose Sriracha Hot Chilli Sauce 200ml is cheapest at Asda at £2.10 (£10.50/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.10 at Asda (4 Oct); highest: £3.60 — currently £2.10 at Asda. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ltr over time- Lowest
- £6.37/1 ltr
- Average
- £6.37/1 ltr
- Highest
- £6.37/1 ltr
2 prices recorded · 1 change shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Flying Goose | Standard | £3.20 | £0.70/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Flying Goose | Standard | £3.60 | £0.79/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Flying Goose | 200ml | £2.10 | £1.05/100ml | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Asda
Sainsbury's
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Flying Goose Sriracha Hot Chilli Sauce 200ml cheapest?
- Asda has the lowest price at £2.10 (£10.50/1 L).
- What is the unit price of Flying Goose Sriracha Hot Chilli Sauce 200ml?
- Priced per 100ml. Asda offers the best value at £1.05/100ml.
- What is the lowest price ever for Flying Goose Sriracha Hot Chilli Sauce 200ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Flying Goose Sriracha Hot Chilli Sauce 200ml is £2.10 at Asda (4 Oct), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £2.10 at Asda.
