Asda Unsmoked Diced Bacon — 2 x 155g

As of 1 Oct 2026, Asda Unsmoked Diced Bacon 2 x 155g is cheapest at Asda at £2.97 (£9.58/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.97 at Asda (1 Oct); highest: £2.97 — currently £2.97 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.97
Average
£2.97
Highest
£2.97
Lowest ever
£2.97 · Oct '26
Highest ever
£2.97 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Unsmoked Diced Bacon · 2 x 155g

    £9.58/1kg£2.97Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Unsmoked Diced Bacon · 2 x 155g

    £9.58/1kg£2.97Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Unsmoked Diced Bacon 2 x 155g cheapest?
Asda has the lowest price at £2.97 (£9.58/1 kg).
What is the unit price of Asda Unsmoked Diced Bacon 2 x 155g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.96/100g.
What is the lowest price ever for Asda Unsmoked Diced Bacon 2 x 155g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Unsmoked Diced Bacon 2 x 155g is £2.97 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.97 at Asda.

Categories