Tayto Standard — 20 x 25g

As of 2 Oct 2026, Tayto Standard 20 x 25g is cheapest at Asda at £3.50 (£7.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £3.50 at Asda (2 Oct); highest: £3.50 — currently £3.50 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£3.50
Average
£3.50
Highest
£3.50
Lowest ever
£3.50 · Oct '26
Highest ever
£3.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Tayto

    TaytoCheapest

    20 x 25g

    £7.00/1kg£3.50Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Tayto

    TaytoCheapest

    20 x 25g

    £7.00/1kg£3.50Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Tayto

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Tayto Standard 20 x 25g cheapest?
Asda has the lowest price at £3.50 (£7.00/1 kg).
What is the unit price of Tayto Standard 20 x 25g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.70/100g.
What is the lowest price ever for Tayto Standard 20 x 25g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Tayto Standard 20 x 25g is £3.50 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.50 at Asda.