Robinsons Lemon Barley Water — 850ml

As of 2 Oct 2026, Robinsons Lemon Barley Water 850ml is cheapest at Asda at £2.00 (£2.35/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.00 at Asda (2 Oct); highest: £2.00 — currently £2.00 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.00
Average
£2.00
Highest
£2.00
Lowest ever
£2.00 · Oct '26
Highest ever
£2.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Robinsons

    RobinsonsCheapest

    Robinsons Lemon Barley Water · 850ml

    £2.35/1L£2.00Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Robinsons

    RobinsonsCheapest

    Robinsons Lemon Barley Water · 850ml

    £2.35/1L£2.00Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Robinsons

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Robinsons Lemon Barley Water 850ml cheapest?
Asda has the lowest price at £2.00 (£2.35/1 L).
What is the unit price of Robinsons Lemon Barley Water 850ml?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.23/100ml.
What is the lowest price ever for Robinsons Lemon Barley Water 850ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Robinsons Lemon Barley Water 850ml is £2.00 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.00 at Asda.