Asda Sensitive Soap Bars — 4 x 125g

As of 1 Oct 2026, Asda Sensitive Soap Bars 4 x 125g is cheapest at Asda at £1.57 (£3.14/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.57 at Asda (1 Oct); highest: £1.57 — currently £1.57 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.57
Average
£1.57
Highest
£1.57
Lowest ever
£1.57 · Oct '26
Highest ever
£1.57 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Sensitive Soap Bars · 4 x 125g

    £3.14/1kg£1.57Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Sensitive Soap Bars · 4 x 125g

    £3.14/1kg£1.57Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Sensitive Soap Bars 4 x 125g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.57 (£3.14/1 kg).
What is the unit price of Asda Sensitive Soap Bars 4 x 125g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.31/100g.
What is the lowest price ever for Asda Sensitive Soap Bars 4 x 125g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Sensitive Soap Bars 4 x 125g is £1.57 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.57 at Asda.

Categories