Felix Salmon & Veg Dry Cat Food — 2kg

As of 30 Sept 2026, Felix Salmon & Veg Dry Cat Food 2kg is cheapest at Asda at £7.98 (£3.99/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £7.98 at Asda (30 Sept); highest: £7.98 — currently £7.98 at Asda. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£7.98
Average
£7.98
Highest
£7.98
Lowest ever
£7.98 · Sep '26
Highest ever
£7.98 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Felix

    FelixCheapest

    Felix Salmon & Veg Dry Cat Food · 2kg

    £3.99/1kg£7.98Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Felix

    FelixCheapest

    Felix Salmon & Veg Dry Cat Food · 2kg

    £3.99/1kg£7.98Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Felix

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Felix Salmon & Veg Dry Cat Food 2kg cheapest?
Asda has the lowest price at £7.98 (£3.99/1 kg).
What is the unit price of Felix Salmon & Veg Dry Cat Food 2kg?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.40/100g.
What is the lowest price ever for Felix Salmon & Veg Dry Cat Food 2kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Felix Salmon & Veg Dry Cat Food 2kg is £7.98 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £7.98 at Asda.